Akrylátové dekorativní mozaikové omítky

jsou dekorativní omítky z barevných křemičitých písků spojených speciálním pojivem z akrylátové pryskyřice.Jsou paropropustné,mrazuvzdorné,omyvatelné,a odolné povětrnostním podmínkám,dešti,mrazu a oděru.

Zvláště se doporučují pro finální dekorativní úpravy soklů,podezdívek,balkonových zábradlí,sloupů,okeních špalet apod.S ohledem na svoje estetické přednosti a vysokou životnost,odolnost mytí a otírání jsou také určeny pro obložení na stěnách schodišť,chodeb,obytných a pracovních místností.

Mohou se použít na každém minerálním podkladu,který je dostatečně pevný a rovný – omítky cementové,vápenocementové,beton,sádrokartonové desky,armované vrstvy v zateplovacím systému apod. Při použití specielní penetrace lze nanášet i na dřevotřísku, cetris, OSB a durelis.

Jejich barevná škála je téměř neomezená. Naše firma Vám nabízí možnost míchání       nepřeberného  množství odstínů, které můžem složit z 15ti barev písku. Konečná receptura je na požadavku zákazníka. Tak si může zákazník vytvořit svoji vlastní recepturu, která bude pouze pro jeho osobu neopakovatelná.

Před aplikací mozajky je vždy nutné natřít podklad kontaktní penetrací, která zvyšuje přijlnavost k podkladu a je paropropustná. Tuto penetraci tónujeme do barvy mozaiky.

 

Technické  parametry  :

Hrubost zrna: 1 – 1,6  mm

Průměrná spotřeba: 3,5 – 4 kg / m2 dle povrchu

pH faktor: 8 -9,5

Faktor difuzního odporu: 140µ

Přilnavost k podkladu: min 1,4 (MPa)

Balení: 20 kg a po dohodě množství potřebné již od 1 m2

Skladování: v originálním balení na suchém a stiněném místě při teplotě od +5ºC  do  +28ºC po dobu minimálně 6 měsíců.

Příprava podkladu :

podklad musí být rovný, suchý, čistý, nosný a nesmí obsahovat výkěty ani nesoudržné částice. Nenosné minerální vrstvy je nutno odstranit mechnicky. Klihové barvy důkladně omýt.

Nanášení :

nanášíme na zaschlý penetrační nátěr probarvený do odstínu mozaiky. Výrobek nejprve důkladně rozmícháme pomalu běžícím rotačním míchadlem, natahovat hladítkem z nerez oceli v síle zrna a jedním směrem rovnoměrně uhladíme.

Upozornění: do výrobku neni dovoleno přimíchávat žádné další materiály, neni nutné ani ředit

Nabízíme Vám náhled na zlomek možných vzorků mozaiky.

Mozaikové dekorativní omítky